Srpen ve znamení slunce a vodní záchrany

Přidáno: 13. 8. 2016 21:15:00 Počet shlédnutí: 1126

13 Srpen 2016

DIVIŠOV: Přelom letošního července a srpna věnovala divišovská hasičská jednotka odborné přípravě zaměřené na problematiku záchrany tonoucích a ovládání plavidel. Výcvik byl rozdělen do dvou samostatných částí, bloku teorie na suchu a následného procvičení znalostí přímo ve vodě.

Srpen ve znamení slunce a vodní záchrany

Cílem byl výcvik a zopakování pravidel pro ovládání plavidel, zejména nafukovacího raftového člunu. Další samostatnou částí byly osobní ochranné pomůcky pro práci ve vodě a bezpečné způsoby záchrany tonoucích a pomoci utonulým. Na konci července proběhl blok teoretický, v srpnu jsme se vydali na vodu.

Plánovaný výcvik v Sázavě se nemohl uskutečnit, velmi nízký vodní stav by neumožnil adekvátní podmínky pro nácvik potřebných technik. Proto se hasiči přesunuli s člunem k jednomu z rybníků v okolí Divišova, který poskytl klidné zázemí a zejména dostatečnou hloubku vody pro výcvik.

První část vodního odpoledne hasiči využili k tréninku správného ovládání člunu ve čtyřech, třech, dvou a jedním člověkem. Po prvotní nejistotě si účastníci akce osvojili základní dovednosti a i v jednom byli schopni ovládat člun na klidné vodě.

Poté přišel na řadu nácvik technik samotné vodní záchrany, zejména práce s házecím pytlíkem a upoutaný zachránce, jako dvě nejbezpečnější metody záchrany. Výcvikovému odpoledni přálo i počasí, byl to tentokrát tedy pohodový den.

Diskuse

(0 komentářů)