Střet kamiónu s osobním vozem na dálnici D1

Přidáno: 24. 9. 2021 16:00:00 Počet shlédnutí: 412

24 Září 2021

ŠTERNOV: Cestou od zásahu v Českém Šternberku v pátek 24. září byli divišovští hasiči požádáni o pomoc u další události. Na dálnici D1 došlo ke srážce několika vozidel, a to přímo na úrovni Exitu 41. Z Českého Šternberka jednotka pro spěchala zpět na kopec k ohlášené mimořádné události.

Střet kamiónu s osobním vozem na dálnici D1

Divišovská jednotka dorazila k ohlášené nehodě jako první. Jednalo se o dopravní nehodu osobního vozidla a kamiónu, kdy z obtížemi byl pro další dopravu průjezdný jen levý jízdní pruh. Hasiči provedli kontrolu zdravotního stavu účastníků nehody, nezbytná protipožární opatření na osobním vozidle a pomocí vymezovaných kuželů svedli provoz do jednoho jízdního pruhu.

Na místo posléze dorazila také profesionální jednotka z Uhlířských Janovic, povoláno bylo družstvo z Benešova, policie, záchranná služba a silničáři. Příjezd dalších složek IZS komplikovala velmi dlouhá kolona na dálnici, která se za neštěstím rychle vytvořila. Další dopravní zácpa se rychle vytvořila na objízdné trase přes Divišov.

Po vyřešení technických nezbytností a zadokumentování nehody policií bylo odtahovou službou vrak osobního vozu odstraněn a hasiči pomocí ručního nářadí uvolnili další jízdní pruhy, aby mohl být obnoven provoz. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na zbrojnici v Divišově.