Strom hrozil v Čejkovicích pádem na dům

Přidáno: 5. 5. 2017 14:43:38 Počet shlédnutí: 871

05 Květen 2017

ČEJKOVICE: V pátek 5. května po poledni byl divišovské jednotce vyhlášen poplach. Na tísňovou linku hasičů nahlásil oznamovatel hrozbu pádu vzrostlého stromu na dům v chatové osadě Čejkovice u Českého Šternberka. Na místo vyrazili hasiči zásahovou cisternou Liaz.

Strom hrozil v Čejkovicích pádem na dům

Divišovští hasiči byli k události vysláni dvě minuty před půl jednou hodinou po poledni, současně krajské operační středisko hasičů vyslalo na místo jednotku profesionálních hasičů z Vlašimi. Hasiči po příjezdu na místo nalezli nakloněnou břízu nad domem.

Po zvážení rizik a možností se přítomní hasiči rozhodli část stromu odřezat motorovou pilou, další pak mocí lana stáhnout mimo ohroženou budovu. Strom se bezpečně podařilo odstranit a porazit. Jednotka se pak vrátila na zbrojnici, kde byl zásah ukončen.

Diskuse

(0 komentářů)