Zpět

Strom se vyvrátil nad chatu u Sázavy

Přidáno: 22. 6. 2017 16:01:18 Počet shlédnutí: 872

22 Červen 2017

POŘÍČKO: Ve čtvrtek 22. června 2017 byla divišovská jednotka dobrovolných hasičů požádána krajským operačním střediskem hasičského sboru v Kladně požádána o pomoc u mimořádné události v souvislosti s bouřkovou frontou, která se přehnala přes Středočeský kraj.

Strom se vyvrátil nad chatu u Sázavy

Ve 20:35 obdrželi hasiči zprávu o vyvráceném stromu zaklíněném v korunách dalších stromů v Drahňovicích s tím, že hrozí jeho zřícení na chatu. Z Divišova na místo vyjel zásahový automobil Liaz s hasičským družstvem. Příjezd do Drahňovic komplikuje zbořený most přes dálnici, proto musela jednotka použít náhradní trasy přes Brtnici.

Po příjezdu do Drahňovic bylo zjištěno, že v obci ani nejbližším okolí se žádný vyvrácený strom nenachází. Po upřesnění místa z operačního střediska pokračovala jednotka lesní cestou směrem na Poříčko u Českého Šternberka, neboť událost se měla stát právě v této lokalitě u Sázavy. Po příjezdu k uvedenému místu však opět nebylo nic nalezeno.

Hasiči provedli další průzkum v chatové oblasti a po dalších desítkách minut bylo správné místo nalezeno. Strom se vyvrátil ve stráni nad chatovou oblastí a jeho koruna zůstala zaklíněna v korunách dalších stromů tak, že visela přímo nad jednou z rekreačních chat. Přímo pod zaklíněným stromem vedla jediná přístupová cesta.

Hasiči zajistili místo proti vstupu dalších osob. Velitel jednotky vyhodnotil situaci tak, že s dostupnými prostředky není bezpečné strom odstranit a požádal o operační středisko o vyslání výškové techniky z Benešova. Ta následně na místo také dorazila.

Hasičům se podařilo umístit vysouvací žebřík na jediné možné místo a postupně odřezat korunu stromu. Uvolnit kompletní zaklínění se ale nepodařilo, proto byla na místo povolána policie, aby proběhlo další zajištění místa před likvidací nebezpečné situace v dalších dnech. Divišovská jednotka se na zbrojnici vrátila před půlnocí.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu