Přidáno: 1. 2. 2022 09:14:16 Počet shlédnutí: 230

01 Únor 2022

DIVIŠOVSKO: Na první výjezdy roku 2022 si divišovští hasiči letos museli počkat o pár dnů déle, než tomu bylo v minulých letech. O to intenzivnější práce na hasiče čekala.. Během neděle 30.1.2022 byla jednotka vyslána celkem k pěti událostem, s vichřicí, která řádila v celé zemi, souvisely čtyři. Nejdramatičtější byla situace na dálnici D1.

Silný vítr trápil obyvatele Česka již od pátku, v neděli byla situace nejhorší. Hasiči v celém kraji měli na pilno a okres Benešov nebyl výjimkou. Kolem poledne vichřice nabrala na síle, novoroční klid roku 2022 skončil pro divišovské hasiče krátce před půl dvanáctou hodinou.

K prvnímu padlému stromu vyslalo operační středisko hasiče do Choratic, kam současně vyjela také místní dobrovolná hasičská jednotka. Hlášen byl strom přes silnici, která byla neprůjezdná. V době příjezdu hasičů z Divišova již bylo místo odklizené a průjezdné.

Krátce po poledni byla jednotka vyslána k ohlášenému padlému stromu na dálnici D1, který zasahoval částečně do komunikace. Operační středisko na místo vyslalo také jednotku z Vlašimi. Padlý strom byl z komunikace odstraněn a jednotka se vrátila zpět na zbrojnici.

Přibližně o hodinu později byli hasiči přivoláni opět na stejné místo, kde byla hlášena znovu ta samá situace, neboť ze stromořadí u dálnice se zřítil na komunikaci další kmen. Při příjezdu na místě již pracovali na odklízení silničáři. V době zásahu se zřítil další strom, naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Za další dvě hodiny byli hasiči vysláni na silnici spojující Divišov se Struhařovem, na které volající ohlásil strom hrozící pádem do silnice. I přes velkou snahu a upřesnění polohy místa s volajícím na tísňovou linku se tento strom nepodařilo nalézt a jednotka se vrátila zpět na zbrojnici.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku