U Xaverova hořel les, na pomoc vyjeli i hasiči z Divišova

Přidáno: 4. 7. 2018 17:56:53 Počet shlédnutí: 690

04 Červenec 2018

XAVEROV: Ve středu 4. července 2018 v podvečer likvidovalo několik hasičských jednotek požár lesa nedaleko obce Xaverov u Choratic. O pomoc byla krajským operačním střediskem požádána také dobrovolná jednotka z Divišova, která na pomoc vyjela nejdříve s cisternou, poté i s dopravním automobilem.

U Xaverova hořel les, na pomoc vyjeli i hasiči z Divišova

Tísňovou výzvu obdrželi divišovští hasiči osmnáct minut po sedmnácté hodině s informací, že u obce Xaverov hoří les na ploše 50 x 20 metrů. Při příjezdu na místo zásahu již probíhal zásah dalších hasičských jednotek. Na pokyn velitele zásahu byla divišovská cisterna určena pro dodávku vody do rozvedených útočných vodních proudů. Další jednotky pak doplňovaly hasební vodu do divišovské cisterny.

Požár lesa

Později na místě vyjel z Divišova také dopravní automobil, který poskytl technickou pomoc zasahujícím jednotkám. Požár se podařilo rychle lokalizovat a následně zlikvidovat, oba výjezdové vozy byly následně po rozhodnutí velitele zásahu odeslány zpět na divišovskou zbrojnici. Technika se vrátila do Divišova před osmou hodinou večer.

Požár lesa

Kromě divišovské hasičské jednotky na místě zasahovala také místní jednotka dobrovolných hasičů z Choratic a dále profesionální jednotky ze stanic Benešov, Kutná Hora a Uhlířské Janovice.

První říjnový víkend a čtyři výjezdy jednotky

První sníh předznamenal požár domku u Libže

Hasiči asistovali u nových kostelních zvonů v Divišově

Během krátké chvíle požáry v Xaverově a Českém Šternberku