Únor nepřinesl jen výjezdy k mimořádným událostem

Druhý měsíc letošního roku byl pro výjezdové hasiče v Divišově náročnější, než na začátku měsíce předpokládali. Na začátku měsíce proběhla pravidelná schůzka jednotky. Při té byly dořešeny poslední přípravy plánované modernizace šatny výjezdového družstva a následně proběhla další část inventarizace zásahového vybavení, tentokrát přileb s příslušenstvím. Členové jednotky byli také seznámeni s termíny plánovaných akcí na březen.

Únor nepřinesl jen výjezdy k mimořádným událostem

První z ostrých únorových výjezdů čekal na jednotku ve středu 11.února před polednem, kdy zasahovala u hořícího automobilu na dálnici D1. Více o této události se dozvíte zde.

O dva dny později v pátek 13.února odpoledne byla jednotka požádána o pomoc při likvidaci padlých stromů nedaleko dálnice D1. Informace k události zde.

V úterý 17.února dopoledne vyjížděli hasiči z Divišova k požáru papíru na textilní plachtě, který byl kvůli silnému černému kouři viditelný z velké dálky. Více informací zde.

Ve čtvrtek 19.února proběhla další plánovaná odborná příprava jednotky. Na hasičské zbrojnici se hasiči seznámili s v současnosti nejčastěji používaným vybavením pro výškové práce a záchranu pomocí lanových technik.

V neděli 22.února večer pak museli dobrovolníci z Divišova prokázat svou profesionalitu u požáru obchodního střediska, který likvidovali jako první jednotka na místě v dýchací technice. Informace k této mimořádné události naleznete zde.

Poslední únorový den byl vyčleněn pro pracovní brigádu na zbrojnici. Začala modernizace šatny družstva, kam byly nainstalovány šatní boxy pro deset zásahových kompletů. Dokončení nového úložného systému proběhne v březnu.