Velké množství jednotek spěchalo k požáru v Jemništi

Přidáno: 5. 12. 2020 17:44:18 Počet shlédnutí: 624

05 Prosinec 2020

JEMNIŠTĚ: Těsně před zahájením pravidelné schůzky divišovské hasičské jednotky v pátek 4. prosince večer byl hasičům v širokém okolí vyhlášen poplach. Krajské operační středisko vyslalo dostupné jednotky na pomoc s likvidací ohlášeného požáru dílny pro zpracování dřeva v Jemništi. Z Divišova vyjelo k události hasičské družstvo se zásahovou cisternou. Druhá skupina hasičů zůstala v záloze v Divišově pro případ potřeby.

Velké množství jednotek spěchalo k požáru v Jemništi

Tísňovou výzvu přijali hasiči v Divišově pár minut před šestou hodinou večerní v okamžiku, kdy se scházeli na pravidelnou schůzku. Družstvo tak bylo připraveno vyjet velmi rychle. Ohlášen byl požár dílny na zpracování dřeva v Jemništi u Postupic. Cestu komplikovalo náledí, kvůli kterému bylo nutné jet s cisternou k místu události velmi obezřetně.

Při příjezdu divišovské cisterny na místě již probíhal hasební zásah, přesto další jednotky z okolí dojížděly k místu i nadále. Velitel zásahu požádal divišovské hasiče, aby se připravili pro zásah v dýchací technice na střeše objektu, proto se hasiči vybavili dýchací technikou a žebříky pro výstup. Při prohlídce objektu ale bylo následně zjištěno, že střecha je nestabilní a pohyb na ní by byl pro hasiče rizikový.

Proto veškerý další hasební zásah probíhal vnitřkem objektu, kterým byla hala pro zpracování dřeva. Divišovská jednotka zůstala celou dobu zásahu připravena v záloze a její nasazení nakonec nebylo vyžádáno. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na zbrojnici v Divišově před osmou hodinou večer.