Vichřice Eberhard řádila i v Divišově a okolí

Přidáno: 11. 3. 2019 22:18:52 Počet shlédnutí: 874

11 Březen 2019

DIVIŠOV: Silné větrné počasí posledních dnů vyvrcholilo v noci na pondělí, kdy Českou republiku zasáhla v plné síle vichřice Eberhard. V celé zemi pomáhali hasiči u více než tisícovky mimořádných událostí. Největší problémy silný vítr způsobil na dodávkách elektrické energie, na železnici a v dopravě. Hasiči odstraňovali z komunikací v celé zemi obrovské množství padlých stromů.

Vichřice Eberhard řádila i v Divišově a okolí

Vichřice v okolí Divišova zesílila v neděli 10.3.2019 večer. Průjezd lesními úseky začal být rizikový po setmění a situace se zhoršovala až do půlnoci, kdy přišly také výpadky elektrické energie. Problémy trvaly celou noc a zklidnění přišlo teprve s pondělním ránem.

Operační středisko středočeských hasičů vyslalo divišovskou jednotku k první události po jednadvacáté hodině do Radonic. Na rodinný dům se tam zřítila část přelomeného stromu. Jednotka na místě nalezla stále stojící druhou část stromu u domu, s ohledem na velmi silný vítr a špatnou přístupnost místa však nebylo možné bezpečné odstranění stromu. Hasiči na místě nezasahovali, obyvatelům domu ale doporučili další postup k odstranění stromu.

Před půlnocí vyslala poplachová SMS zpráva hasiče na spojnici mezi Šternovem a Českým Šternberkem. V tradičním místě polomů při téměř každém silnějším větru v tomto lesním úseku padají stromy, tentokrát se jednalo o dvojici menších stromů, které do silnice zasahovaly jen částečně. Po odstranění se jednotka vrátila zpět na zbrojnici.

Pro divišovskou jednotku pak nastala klidnější noc, dispečink hasiče vyslal až v ranních hodinách k likvidaci padlého stromu v Divišově na silnici směřující na Třemošnici. I tento strom byl rychle odstraněn pomocí motorové pily a jednotka se vrátila zpět na základnu.

V okolí Divišova zasahovala celou noc řada dalších jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kromě popadaných stromů hasiči likvidovali také požár nedaleko Libže. V pondělí ráno se situace zklidnila a vrátila do normálu.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.