TŘEMOŠNICE: Za krásného slunečného, ale větrného počasí, byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc v pátek 11. března před polednem. Na tísňovou linku středočeských hasičů byl ohlášen lesní požár v prostoru mezi Divišovem a Třemošnicí. Na místo vyjela z Divišova hasičská jednotka s družstvem.

Silný vítr způsobil požár v hůře přístupném terénu, kam musela hasičská technika dojíždět velmi opatrně cestou pro lesní techniku. Cisterna z Divišova dorazila na místo jako první a zahájila hasební zásah s využitím přívodního vodního vedení a lesního D programu pro likvidaci právě takovýchto požárů.

Po dojezdu dalších dvou cisteren profesionálních hasičů z Benešova byl nasazen další D program a zasahujícím jednotkám se podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů mimo již zasaženou oblast. Zásah komplikoval nedostatek hasební vody, proto byla na místo povolána také jednotka z Drahňovic s cisternou.

Při zásahu nebyl nikdo zraněn, jednotky se kolem druhé odpoledne mohly vrátit na základny, na místě zůstala jednotka z Drahňovic.