Vybavení pro vodní záchranu

Přidáno: 29. 3. 2021 13:38:24 Počet shlédnutí: 121

29 Březen 2021

Počátkem roku 2021 daroval Hasičský nadační fond Florián divišovským hasičům nové vybavení pro práci na vodě a vodní záchranu v celkové hodnotě dosahujících téměř 88 000,- Kč. Jedná se tak doposud o dar v nejvyšší hodnotě. Vybavení obsahuje zejména dvojici suchých obleků URSUIT pro záchranné činnosti.

Vybavení pro vodní záchranu

Tyto obleky a další příslušenství umožní zásahy při bleskových povodních a zejména při zásazích v okolí jezu v Českém Šternberku, který spadá do zásahové oblasti divišovské hasičské jednotky. Součástí je také další vybavení, jako jsou přilby, kukly, rukavice, podobleky či záchranné vesty.

Divišovští hasiči tak nyní disponují vybavením, které mohou využít i v zimním období pro případy záchrany osob probořených do ledu. Suché obleky jsou vybaveny reflexními prvky, včetně označení ve stejném provedení. Plovací vesty jsou vybavené pro záchranu na tekoucí vodě.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.