Vybavení pro vodní záchranu

Přidáno: 29. 3. 2021 13:38:24 Počet shlédnutí: 210

29 Březen 2021

Počátkem roku 2021 daroval Hasičský nadační fond Florián divišovským hasičům nové vybavení pro práci na vodě a vodní záchranu v celkové hodnotě dosahujících téměř 88 000,- Kč. Jedná se tak doposud o dar v nejvyšší hodnotě. Vybavení obsahuje zejména dvojici suchých obleků URSUIT pro záchranné činnosti.

Vybavení pro vodní záchranu

Tyto obleky a další příslušenství umožní zásahy při bleskových povodních a zejména při zásazích v okolí jezu v Českém Šternberku, který spadá do zásahové oblasti divišovské hasičské jednotky. Součástí je také další vybavení, jako jsou přilby, kukly, rukavice, podobleky či záchranné vesty.

Divišovští hasiči tak nyní disponují vybavením, které mohou využít i v zimním období pro případy záchrany osob probořených do ledu. Suché obleky jsou vybaveny reflexními prvky, včetně označení ve stejném provedení. Plovací vesty jsou vybavené pro záchranu na tekoucí vodě.