Zpět

Výjezd k technické pomoci na silnici

Přidáno: 7. 1. 2016 23:21:42 Počet shlédnutí: 894

07 Leden 2016

ČEŇOVICE: První ostrý výjezd v roce 2016 zaznamenala divišovská hasičská jednotka sedmý den roku před polednem. Hasiči byli vysláni po tísňové výzvě do katastru obce Čeňovice u Teplýšovic k technické pomoci.

Krajské operační středisko hasičů v Kladně požádalo divišovskou jednotku o pomoc třicet minut před polednem poté, co volající oznámil na tísňové lince, že nad frekventovanou silnicí se nachází v korunách stromů silnější větev, která by mohla pádem ohrozit motoristy.

Z Divišova proto na silnici mezi Divišovem a Struhařovem vyjel zásahový vůz s družstvem. Z druhé strany spěchala na místo jednotka profesionálních hasičů z Benešova s výškovou technikou. Obě družstva se potkala v lesním úseku cesty, v místě zvaném Čapek, kde byla ve výšce cca deseti metrů nad vozovkou nalezena větší větev.

Po ustavení výškové techniky byla větev z koruny stromů odstraněna. Hasiči následně zkontrolovali celý lesní úsek, zda nehrozí pád další větve, nebo není jiné ohrožení. Posté se jednotky vrátily na své základny. Výjezd divišovské jednotky trval 45 minut.

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu

K rozsáhlému požáru na nepřístupném místě se cisterny nedostaly

Automobil po nehodě na náledí sám přivolal záchranné složky

Jednotka vyjížděla k ohlášenému požáru elektromobilu