Z tábora YMCA nebylo možno po vichřici odjet

Přidáno: 6. 12. 2020 18:33:36 Počet shlédnutí: 496

06 Prosinec 2020

SOBĚŠÍN: V neděli 6.prosince odpoledne byla divišovská hasičská jednotka vyslána krajským operačním střediskem na pomoc na příjezdovou komunikaci k táboru YMCA pod Soběšínem. Z rekreačního areálu nebylo možno vozidly odjet, neboť několik popadaných stromů zcela zablokoval o jedinou příjezdovou komunikaci.

Z tábora YMCA nebylo možno po vichřici odjet

Tísňovou výzvu přijali hasiči z Divišova po třetí hodině odpoledne, tedy krátce po návratu ze zásahu pod Zdebuzevsí. Do Soběšína vyjelo družstvo se zásahovou cisternou. Operační středisko na místo vyslalo také dobrovolnou jednotku z Ratajů nad Sázavou, jelikož volající oznámil polom většího množství stromů.

Divišovská hasičská jednotka dorazila na místo jako první a ihned začala za pomoci motorové pily s likvidací polomu, který se skládal na dvou místech z celkem tří padlých stromů přes jedinou příjezdovou cestu do tábora. Hasiči z Ratajů dorazili na místo v krátké chvíli a pustili se do likvidace níže položeného polomu, který odklidily obě jednotky následně společně. Po zlikvidování stromů se divišovská jednotka vrátila za svou zbrojnici v Divišově.