Z tábora YMCA nebylo možno po vichřici odjet

Přidáno: 6. 12. 2020 18:33:36 Počet shlédnutí: 439

06 Prosinec 2020

SOBĚŠÍN: V neděli 6.prosince odpoledne byla divišovská hasičská jednotka vyslána krajským operačním střediskem na pomoc na příjezdovou komunikaci k táboru YMCA pod Soběšínem. Z rekreačního areálu nebylo možno vozidly odjet, neboť několik popadaných stromů zcela zablokoval o jedinou příjezdovou komunikaci.

Z tábora YMCA nebylo možno po vichřici odjet

Tísňovou výzvu přijali hasiči z Divišova po třetí hodině odpoledne, tedy krátce po návratu ze zásahu pod Zdebuzevsí. Do Soběšína vyjelo družstvo se zásahovou cisternou. Operační středisko na místo vyslalo také dobrovolnou jednotku z Ratajů nad Sázavou, jelikož volající oznámil polom většího množství stromů.

Divišovská hasičská jednotka dorazila na místo jako první a ihned začala za pomoci motorové pily s likvidací polomu, který se skládal na dvou místech z celkem tří padlých stromů přes jedinou příjezdovou cestu do tábora. Hasiči z Ratajů dorazili na místo v krátké chvíli a pustili se do likvidace níže položeného polomu, který odklidily obě jednotky následně společně. Po zlikvidování stromů se divišovská jednotka vrátila za svou zbrojnici v Divišově.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.