Zásah u hořícího domu v Malovidech

Přidáno: 2. 5. 2018 22:24:00 Počet shlédnutí: 976

02 Květen 2018

MALOVIDY: Ve středu 2. května 2018, krátce před třináctou hodinou, byla divišovská hasičská jednotka požádána prostřednictvím krajského operačního střediska Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje požádána o pomoc při likvidaci nahlášeného požáru v obci Malovidy, nedaleko Ratajů nad Sázavou.

Zásah u hořícího domu v Malovidech

Na místo ohlášeného požáru horního patra rodinného domu vyrazila cisterna Liaz s družstvem. Podle prvotních informací hořelo celé horní patro, v těsném okolí se nacházely další stavby. S ohledem na okolnosti požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, proto byly na místo povolány i jednotky ze vzdálenějších lokalit.

Divišovská jednotka dojela na místo vzdálené od Divišova 20 km v době, kdy již probíhalo dohašování požáru dalšími povolanými hasiči. Úkolem hasičů z Divišova byla pomoc s vynášením shořelého materiálu, tento zásah probíhal v dýchací technice, neboť se zasahující pohybovali v zakouřeném prostředí.

Už z prvotního ohlášení bylo zřejmé, že půjde o požár většího rozsahu. Volající navíc uvedl, že v ohrožení je i nádrž s plynem. První jednotka byla na místě asi za čtvrt hodiny. V té době byla požárem zasažena už celá střecha domu o rozměrech přibližně 20 x 8 metrů a požár se rozšiřoval i na okolní chaty a domy. Plameny zasáhly také zahradní vegetaci, včetně vzrostlých tújí.

Hasičům v dýchací technice se podařilo za využití několika C proudů a vysokotlaku zabránit rozšíření požáru na okolní budovy. Po lokalizaci požáru probíhalo na místě vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek pomocí termokamery. V garáži bylo nalezeno zcela shořelé osobní vozidlo a několik tlakových lahví.

Kromě hasičů z Divišova na místě zasahovaly také profesionální jednotky z Uhlířských Janovic, Kutné Hory spolu s dobrovolnými jednotkami z Uhlířských Janovic, Kácova, Ratajů nad Sázavou, Sázavy a Horních Krut. Po provedení nezbytných hasebních zásahů byl druhý stupeň požárního poplachu odvolán a posilové jednotky byly odeslány zpět na své zbrojnice. Divišovští hasiči se domů vrátili kolem čtvrté hodiny odpoledne.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí