Menu

Zraněný motorkář řadu hasičů překvapil

DIVIŠOV: V sobotu 22. dubna 2017 se v okolí Divišova uskutečnilo cvičení družstev z hasičských okrsků Divišov a Ostředek, které organizoval hasičský okrsek Divišov. Hasiči z Divišova se akce účastnili jak z pozice organizátorů, tak vyslali i soutěžní družstvo.

Zraněný motorkář řadu hasičů překvapil

Po ranním nástupu se družstva postupně vydala na pětici připravených stanovišť v úseku mezi Divišovem a Dalovy. Prvním byl nácvik dálkové dopravy vody, kde pracovala vždy dvě družstva společně. Na další cestu už vyrážely jednotky samostatně.

Po dopravě vody následovalo stanoviště první pomoci, kde si letos organizátoři připravili nehodu motorkáře. Pro řadu zasahujících to bylo první setkání s tímto druhem zásahu a problematika byla mnohé zcela nová, zejména v otázce práce s přilbou řidiče motocyklu.

Na další zastávce trénovala družstva požární útok ze zásahového vozidla a dále čekal cvičící ejektor, tedy přečerpání vody do vyššího bodu. Při závěrečném vyhodnocení ještě vybraní zástupci družstev absolvovali písemný test a akce byla ukončena. Příště bude přípravu organizovat okrsek Ostředek a nezbývá si než přát, aby vyšlo lepší počasí.

Zpět Vytisknout stránku
Diskuse
Nový komentář

Kontrolný kód

i
Zavřít

Zavřít
Zavřít