Nábor nových členů

Hledáme odvážné lidi, chceš se k nám přidat?

V Divišově máme stále nedostatek členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů. To jsou dobrovolníci, kteří vyjíždí k zásahům. Členem jednotky se nemůže stát každý. Musíš být starší 18 let, mít dobrou fyzickou kondici, procházet pravidelnými zdravotními prohlídkami, a to každý rok.

Musíš mít chuť učit se novým věcem, postupům, účastnit se školení, výcviků a kurzů. Nesmíš být z cukru, musíš zvládnout nepohodlí a bydlet nebo pracovat v Divišově nebo nejbližším okolí. A v neposlední řadě musíš zvládnout a mít možnost po zaznění mobilu všeho nechat a spěchat do hasičárny...

Hodili by se nám řidiči nákladních automobilů s řidičským oprávněním sk. C, ale není to nutnost. Uplatnění u nás může najít každý, kdo najde odvahu, odhodlání a zkusí to. Dostaneš se k zajímavým událostem, díky kategorii naší jednotky vyjíždíme na většinu typů událostí, jako jsou požáry, technické zásahy, živelní pohromy, záchrany osob a zvířat či dopravní nehody. Nezasahujeme jen v Divišově, ale i v širším okolí.

Na oplátku se ti dostane skvělého pocitu, když pomůžeš lidem v nouzi, nebo zachráníš život. Jestli máš zájem pomáhat, neváhej a ozvi se nám. Výcvik nového hasiče trvá několik měsíců, a proto je dobré začít co nejdřív. Můžeš se nám ozvat na info@hasicidivisov.cz, nebo najít jiný způsob, jak nás kontaktovat. Rádi ti přesně vysvětlíme a ukážeme, co to obnáší, být dobrovolný hasič ve výjezdové jednotce.

Co naši členové nedělají:

U nás hasič:

* nemusí řešit, po jaké straně hadice chodí, protože u zásahu to není podstatné
* nemusí běhat s hadicí na čas, přeskakovat překážky ani běhat v elasťákách
* nemusí trénovat pořadovou přípravu, na fungování se dohodneme i jinak
* nesbírá odznaky za účast a roky v organizaci, jsme u hasičů z jiných důvodů
* nemusí se účastnit jednání, schůzí, schůzek, setkání ani dalších společensko kulturních akcí, takové neorganizujeme
* nemusí platit členské příspěvky, být volen nebo volit funkcionáře různého druhu

A co naopak děláme každý týden dál a dál?

* vyjíždíme na žádost operačního střediska k mimořádným událostem všeho druhu
* věnujeme se údržbě techniky a vybavení
* trénujeme zásahy u požárů, v nepřístupném terénu nebo ve vodě
* cvičíme se speciálním vybavením, jako jsou protichemické obleky či obleky do vody