30.06.2015 Měsíc začal na lanech a končil resuscitací

Poslední měsíc končícího školního roku měli na pilno nejen žáci finišující k vysvědčení, ale také členové divišovské výjezdové jednotky. K činnostem spojeným s prací jednotky se přidala také série brigád, kterými si členové přispívají na pořízení nového potřebného vybavení.

30.06.2015 Měsíc začal na lanech a končil resuscitací

První červnová akce jednotky byl v pátek 5. června výcvik lanových technik, který se zaměřil na praktický nácvik základů práce ve výškách. Jednalo se o nácvik kotvení lan, osobní výstroje, výzbroje a dále slaňování prostřednictvím různých slaňovacích pomůcek. Akce byla dobrovolná pro ty, kteří chtějí pracovat v budovaném lezeckém družstvu.

Ve čtvrtek 11.6. proběhla na hasičské zbrojnici pravidelná měsíční schůzka jednotky. Dva členové družstva vydýchávali v rámci dlouhodobé povinné odborné přípravy dýchací přístroje, aby se ukázalo, že je nutné dvojici přístrojů urychleně zaslat do servisu. Opět se v praxi ukázala akutní nutnost pořízení nových dýchacích přístrojů.

Na pátek 19. června byl naplánován každoroční úkol, v podobě čištění divišovské hasičské nádrže. Pomocí čerpadla a následně zásahové cisterny se akce podařila bez problémů. Více informací naleznete zde.

O den později se jednotka zúčastnila prezentační akce pro veřejnost v Českém Šternberku, při které se zapojila do programu. Se zásahovým vozem hasiči z Divišova předvedli také vyprošťování osoby z havarovaného vozu i následnou likvidaci požáru. Více informací zde.

Následující sobotu pořádal divišovský hasičský sbor na fotbalovém hřišti v Divišově dětský den, který se vrátil po dvou letech. Jednotka zajistila chod stanoviště s výukou první pomoci, kde děti trénovali srdeční masáž na figuríně. Více informací zde.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu