Další zásah hasičů v Českém Šternberku

Přidáno: 24. 9. 2021 08:15:00 Počet shlédnutí: 475

24 Září 2021

ČESKÝ ŠTERNBERK: V pátek 24.září večer byla divišovská hasičská jednotka požádána o technickou pomoc u osobního automobilu v Českém Šternberku. Na místo vyjela z Divišova zásahová cisterna, z Uhlířských Janovic byla povolána další profesionální jednotka.

Další zásah hasičů v Českém Šternberku

Při příjezdu na místo hasiči nalezli na silnici odstavený osobní automobil, jehož řidič informoval jednotku o proražené olejové vaně pod motorem. Hasiči pomocí posypového sorbentu zasypali únik provozních látek z vozidla a vyčkali na příjezd profesionální jednotky z Uhlířských Janovic.

Ropné látky byly následně z komunikace odstraněny a z rozhodnutí velitele zásahu se obě jednotky vydaly na cestu zpět na svou stanici, respektive zbrojnici. O několik minut později však byly operačním střediskem vyslány na pomoc u dopravní nehody na dálnici D1.