Jednotka spěchala na dálnici k hořícímu kamiónu

Přidáno: 28. 6. 2017 16:07:49 Počet shlédnutí: 818

28 Červen 2017

PSÁŘE: Ve středu 28. června odpoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem profesionálního hasičského sboru o pomoc při likvidaci nahlášeného požáru kamiónu na dálnici D1 směrem na Brno. Na místo proto vyjelo z Divišova družstvo v počtu pěti hasičů.

Jednotka spěchala na dálnici k hořícímu kamiónu

Tísňová SMS dorazila do mobilních telefonů hasičů v Divišově v 15:36. Zpráva informovala o ohlášeném požáru v prostoru za kabinou kamiónu na 48. Kilometru dálnic D1 směrem na Brno v katastru obce Psáře. Z Divišova vyjela na místo zásahová cisterna Liaz.

Komplikovaný byl příjezd k ohlášenému místu, neboť se na dálnici vytvořila stojící kolona vozidel ve všech jízdních pruzích a cestka k požáru tak byla velmi složitá a pomalá. Členové družstva museli cestou i uvolňovat prostor pro průjezd od mobilního dopravního značení, by se automobil vůbec dostal na místo.

Na 48. kilometru dálnice hasiči žádné nákladní vozidlo zasažené požárem nenalezli, proto dojeli až na dálniční exit Psáře na 49. kilometru kde z dálnice sjeli. Na místě následně vyčkali na příjezd rychlého záchranného automobilu profesionálních hasičů z Benešova, ti však cestou také žádný hořící kamión nenalezli.

Na místo postupně dojela také posilová cisterna profesionálních hasičů z Vlašimi a vůz vyšetřovatelů požárů z Benešova. S ohledem na skutečnost, že žádná z uvedených posádek hasičských vozů nenalezla hořící automobil, byl zásah ukončen a hasiči se vrátili na své základny. Kvůli ucpané dálnici i v opačném směru se divišovští hasiči vrátili zpět na zbrojnici přes Zdebuzeves a Radonice.

Diskuse

(0 komentářů)