Zpět

Jednotka vyjížděla k ohlášenému požáru elektromobilu

Přidáno: 8. 12. 2020 13:51:16 Počet shlédnutí: 534

08 Prosinec 2020

ŠTERNOV: V úterý dopoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem hasičů o pomoc u nahlášeného požáru elektromobilu na dálnici D1 u Šternova. Na místo vyjela zásahová cisterna s družstvem. Z Vlašimi byla také vyslána profesionální jednotka.

Jednotka vyjížděla k ohlášenému požáru elektromobilu

Tísňovou výzvu obdrželi divišovští hasiči krátce po půl jedenácté dopoledne. Podle dostupných informací volající oznámil možný požár ve svém hybridním automobilu, který mu signalizoval systém. Jednotka po příjezdu na místo nalezla elektromobil odstavený mimo komunikaci, automobil naštěstí zasažen požárem nebyl.

Hasiči provedli nezbytné protipožární opatření, zejména pak odpojení elektrického systému vozidla od baterie. Místo bylo zajištěno a po dohodě s velitelem zásahu z vlašimské stanice se divišovští hasiči vrátili na svou zbrojnici.

Divišovští hasiči se na možnost zásahu u požáru elektromobilu v letošním roce připravovali, když měli osobní možnost seznámit se s technologiemi a zejména bezpečnostními postupy při požáru u těchto novým druhů automobilů. Více o této přípravě se dočtete zde.

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu

K rozsáhlému požáru na nepřístupném místě se cisterny nedostaly

Automobil po nehodě na náledí sám přivolal záchranné složky

Jednotka vyjížděla k ohlášenému požáru elektromobilu