Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

Přidáno: 19. 6. 2021 11:22:07 Počet shlédnutí: 507

19 Červen 2021

V pátek 18. června 2021 večer byla jednotka hasičů v Divišově požádána o pomoc při požáru lesa v těsné blízkosti dálnice D1 směrem na Brno. Na místo plánovaného nácviku vodní záchrany spěchali hasiči ve vysokých teplotách do zásahových oděvů a vyjeli k požáru na dálnici.

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

Většina členů jednotky byla při vyhlášení poplachu v areálu divišovského koupaliště, kde byl naplánován výcvik vodní záchrany. I v tomto případě byl z důvodu stavebních prací a navigace komplikovanější příjezd k místu. Plameny zasáhly lesní porost ve svahu dálničního tělesa kousek od místa, kde před několika hodinami hasiči likvidovali požár osobního vozu.

Přestože se při požáru automobilu hasiči snažili pokropit blízké okolí, jiskry dolétly mnohem dál, kde nakonec vznikl požár. Při příjezdu hasičů z Divišova na místě již zasahovala profesionální jednotka z Vlašimi. Pomocí vodního proudu a ručního nářadí bylo místo požáru uhašeno a podařilo se zabránit dalšímu šíření ohně.