Přidáno: 19. 6. 2021 11:22:07 Počet shlédnutí: 359

19 Červen 2021

V pátek 18. června 2021 večer byla jednotka hasičů v Divišově požádána o pomoc při požáru lesa v těsné blízkosti dálnice D1 směrem na Brno. Na místo plánovaného nácviku vodní záchrany spěchali hasiči ve vysokých teplotách do zásahových oděvů a vyjeli k požáru na dálnici.

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

Většina členů jednotky byla při vyhlášení poplachu v areálu divišovského koupaliště, kde byl naplánován výcvik vodní záchrany. I v tomto případě byl z důvodu stavebních prací a navigace komplikovanější příjezd k místu. Plameny zasáhly lesní porost ve svahu dálničního tělesa kousek od místa, kde před několika hodinami hasiči likvidovali požár osobního vozu.

Přestože se při požáru automobilu hasiči snažili pokropit blízké okolí, jiskry dolétly mnohem dál, kde nakonec vznikl požár. Při příjezdu hasičů z Divišova na místě již zasahovala profesionální jednotka z Vlašimi. Pomocí vodního proudu a ručního nářadí bylo místo požáru uhašeno a podařilo se zabránit dalšímu šíření ohně.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.