Okresní cvičení za účasti hasičů z Divišova

Přidáno: 1. 4. 2017 16:43:46 Počet shlédnutí: 1021

01 Duben 2017

NETVOŘICE: V sobotu prvního dubna se v Netvořicích v benešovském okresu uskutečnilo cvičení Jednotek sborů dobrovolných hasičů okresu Benešov, které uspořádal tamní hasičský okrsek ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů v Benešově. Na průběhu akce se podíleli také zástupci krajských profesionálních hasičů a řada dobrovolníků.

Okresní cvičení za účasti hasičů z Divišova

Z Divišova se celodenní akce zúčastnili členové zásahové jednotky v počtu pěti osob. Po přesunu na místo v kabině zásahové Liazky a nezbytných administrativních úkonech a slavnostním nástupu všech zúčastněných, začalo samotné cvičení v deset hodin dopoledne.

Organizátoři připravili pro deset zúčastněných jednotek dvanáct stanovišť, která každá jednotka absolvovala samostatně. Kromě úvodu a závěrečného vyhodnocení se tak družstva během celého dne nepotkala a pracovala na stanovištích zcela samostatně. Stejné byly také přesuny mezi jednotlivými úkoly, a přestože bylo povoleno využití výstražných modrých majáků, divišovští hasiči je ke své činnosti nevyužívali.

Družstva musela postupně zvládnout například pomoc u dopravní nehody, požáry v lese, v budově nebo oheň v komínu rodinného domu. Likvidovali také ropnou skvrnu na vodní hladině, trénovali čerpání nebo práci se dvěma vodními útočnými proudy.

Akce skončila po třetí hodině odpolední zakončením a předáním účastnických certifikátů a drobných odměn pro zúčastněné jednotky.

FOTOGRAFIE Z TÉTO AKCE NALEZNETE ZDE.

Diskuse

(0 komentářů)