Při bouři Fabienne spadl strom na zaparkovaný automobil

Přidáno: 24. 9. 2018 14:50:33 Počet shlédnutí: 721

24 Září 2018

DIVIŠOV: V noci z neděle 23.9. na pondělí 24.9.2018 se Českem prohnala bouře Fabienne, doprovázená silným větrem a silným deštěm. Bouře se nevyhnula ani Středočeskému kraji a škody páchala i na Divišovsku. Místní hasičská jednotka byla krajským operačním střediskem postupně vyslána ke třem technickým pomocem.

Při bouři Fabienne spadl strom na zaparkovaný automobil

Divišov a okolí bouře zasáhla po osmnácté hodině, o první zásah byli hasiči v Divišově požádáni operačním střediskem po jednadvacáté hodině. Padlý strom do vozovky byl hlášen v Třemošnické ulici. Na místo vyjel zásahový automobil s družstvem, které rychlým zásahem zlikvidovalo padlý strom a komunikaci uvolnilo. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

V pondělí před půl sedmou ráno byl hasičům ohlášen další padlý strom do silnice, tentokrát na silnici vedoucí ze Šternova na Český Šternberk. V úseku mezi pastvinami, před odbočkou na Radonice, částečně blokoval strom průjezd silnicí. Hasiči i tento strom rychle s pomocí motorové pily odstranili a silnici uvolnili. Poté se vrátili na základnu.

Při návratu do Divišova byla jednotka informována operačním střediskem o další události v osadě Červánky v Čejkovicích. Družstvo ihned vyjela na místo oznámení padlých stromů na zaparkované vozidlo. Hasiči na místě nalezli dva padlé stromy, které silný vítr přelomil přibližně v třímetrové výšce.

Jeden kmen se zřítil přes cestu na zaparkovaný automobil, jeho špice zasáhla i protější pozemek a poškodila oplocení. Druhý kmen se zřítil podél vozovky a průjezdu silnicí bránily pouze jeho větve. Přivolaný majitel automobilu měl velké štěstí, vůz kmen minul a jeho větve na vozidle poškodily pouze zpětné zrcátko, proto s ním mohl majitel po odřezání větví odjet.

Po uvolnění místa hasiči odstranili zbytek stromu ze silnice i větve z druhého padlého stromu. Poté se jednotka kolem osmé hodiny ranní vrátila zpět na divišovskou hasičskou zbrojnici.

Oproti poslednímu silnému orkánu Herwart, který se přes Českou republiku přehnal 29. října 2017 a způsobil 7 309 mimořádných událostí, bouře Fabienne byla „klidnější".

Diskuse

(0 komentářů)

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil