Zpět

Při bouři Fabienne spadl strom na zaparkovaný automobil

Přidáno: 24. 9. 2018 14:50:33 Počet shlédnutí: 721

24 Září 2018

DIVIŠOV: V noci z neděle 23.9. na pondělí 24.9.2018 se Českem prohnala bouře Fabienne, doprovázená silným větrem a silným deštěm. Bouře se nevyhnula ani Středočeskému kraji a škody páchala i na Divišovsku. Místní hasičská jednotka byla krajským operačním střediskem postupně vyslána ke třem technickým pomocem.

Při bouři Fabienne spadl strom na zaparkovaný automobil

Divišov a okolí bouře zasáhla po osmnácté hodině, o první zásah byli hasiči v Divišově požádáni operačním střediskem po jednadvacáté hodině. Padlý strom do vozovky byl hlášen v Třemošnické ulici. Na místo vyjel zásahový automobil s družstvem, které rychlým zásahem zlikvidovalo padlý strom a komunikaci uvolnilo. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

V pondělí před půl sedmou ráno byl hasičům ohlášen další padlý strom do silnice, tentokrát na silnici vedoucí ze Šternova na Český Šternberk. V úseku mezi pastvinami, před odbočkou na Radonice, částečně blokoval strom průjezd silnicí. Hasiči i tento strom rychle s pomocí motorové pily odstranili a silnici uvolnili. Poté se vrátili na základnu.

Při návratu do Divišova byla jednotka informována operačním střediskem o další události v osadě Červánky v Čejkovicích. Družstvo ihned vyjela na místo oznámení padlých stromů na zaparkované vozidlo. Hasiči na místě nalezli dva padlé stromy, které silný vítr přelomil přibližně v třímetrové výšce.

Jeden kmen se zřítil přes cestu na zaparkovaný automobil, jeho špice zasáhla i protější pozemek a poškodila oplocení. Druhý kmen se zřítil podél vozovky a průjezdu silnicí bránily pouze jeho větve. Přivolaný majitel automobilu měl velké štěstí, vůz kmen minul a jeho větve na vozidle poškodily pouze zpětné zrcátko, proto s ním mohl majitel po odřezání větví odjet.

Po uvolnění místa hasiči odstranili zbytek stromu ze silnice i větve z druhého padlého stromu. Poté se jednotka kolem osmé hodiny ranní vrátila zpět na divišovskou hasičskou zbrojnici.

Oproti poslednímu silnému orkánu Herwart, který se přes Českou republiku přehnal 29. října 2017 a způsobil 7 309 mimořádných událostí, bouře Fabienne byla „klidnější".

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu