Rozsáhlý požár a dopravní nehoda u Třebešic

Přidáno: 9. 7. 2016 10:41:52 Počet shlédnutí: 1952

09 Červenec 2016

TŘEBEŠICE: V sobotu 9.července 2016 dopoledne vypukl na poli mezi obcemi Teplýšovice a Třebešice požár, který se kvůli silnému větru velmi rychle rozšiřoval. Na místě zasahovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek, kterým se podařilo udržet oheň na strništi a zabránit plamenům přeskočit na sousední neposekané pole.

Rozsáhlý požár a dopravní nehoda u Třebešic

Hasiči z Divišova obdrželi do svých mobilních telefonů výzvu k výjezdu z krajského operačního střediska v Kladně šest minut před jedenáctou hodinou dopolední, o pár minut později jednotka s výjezdovým vozem Liaz vyjela k místu.

Již při jízdě k místu po silnici směrem na Struhařov, byl viditelný hustý dým, který se z požářiště šířil. Původní zpráva z operačního střediska hovořila o hlášeném rozsahu přibližně na dvě stě metrech čtverečních, v době příjezdu hasičů však byla plocha zasažená ohněm mnohonásobně větší.

Při příjezdu hasičů z Divišova k požáru se plameny na posekaném strništi velmi rychle, kvůli silnému větru, šířily směrem z pole k silnici a hrozilo, že přeskočí na sousední neposekané pole. Po průjezdu hasičů na druhou stranu požáru hustý dým zcela přehradil silnici, která se stala kvůli nulové viditelnosti neprůjezdná.

V době, kdy se hasiči pomocí vodních proudů snažili zabránit plamenům k přeskoku na sousední neposekané pole ve zcela zakouřeném prostředí, se několik řidičů pokusilo projet silnicí. To mělo za následek dopravní nehodu, kdy osobní automobil kvůli nulové viditelnosti narazil do odstavené zemědělské techniky.

Na místo musela být přivolána policie, která silnici v obou směrech uzavřela a odkláněla dopravu. U dopravní nehody zasahovali také záchranáři. Přivolaným hasičským jednotkám se podařilo plameny zastavit na okraji silnice a zabránit tak přenosu ohně na pole s obilím nad Třebešicemi. Poté bylo pole postupně dohašeno a za pomoci zemědělské techniky i oboráno.

Na místě zasahovaly jednotky profesionálů z Benešova a Vlašimi spolu s dobrovolnými jednotkami z Divišova, Teplýšovic a Bíkovic. Zásah byl pro hasiče z Divišova ukončen po dvou hodinách doplněním vody a návratem na zbrojnici v Divišově.

Diskuse

(0 komentářů)