Nadační fond

Členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů Divišov založili v závěru roku 2015 vlastní organizaci, aby mohli sami svojí činností finančně podporovat náročný provoz výjezdové jednotky hasičů v Divišově. Dle právní normy založili nadační fond, který nese název Hasičský nadační fond Florián.

Hasičský nadační fond Florián je nestátní nezisková organizace v právní formě nadačního fondu, založená v závěru roku 2015. Jejím primárním cílem je finanční a materiální podpora činnosti Jednotky sboru dobrovolných hasičů městysu Divišov, případně dalších subjektů v rámci integrovaného záchranného systému a spolků působících v oblasti prevence a požární ochrany.

Sami jsme se od založení fondu přesvědčili, že pomoci v činnosti jednotek může nejen jejich zřizovatel, ale také soukromé firmy i jednotlivci, tedy všichni, kteří si přínos a potřebu dobrovolných hasičů pro společnost uvědomují. Děkueme všem, kteří nám pomáhají.

Více o činnosti fondu naleznete na stránkách www.hnfflorian.cz.

Nové vodotěsné tašky pro práci na vodě

19. 5. 2021 20:09:48 266

V květnu 2021 věnoval Hasičský nadační fond Florián divišovské hasičské jednotce další část vybavení. Jedná se o čtyři kusy speciální vodotěsných tašek pro ukládání a transport vybavení pro práci na vodě.

Vybavení pro vodní záchranu

29. 3. 2021 13:38:24 324

Počátkem roku 2021 daroval Hasičský nadační fond Florián divišovským hasičům nové vybavení pro práci na vodě a vodní záchranu v celkové hodnotě dosahujících téměř 88 000,- Kč. Jedná se tak doposud o dar v nejvyšší hodnotě. Vybavení obsahuje zejména dvojici suchých obleků URSUIT pro záchranné činnosti.

Čtěte více
Vybavení pro zásahy v nepřístupném terénu

24. 9. 2020 12:52:33 328

V srpnu 2020 daroval Hasičský nadační fond Florián Městysu Divišov materiál pro činnost hasičské jednotky pro zásahy v nepřístupném terénu. Konkrétně se jedná o vybavení pro práce s lany, které mohou hasiči použít pro sebezáchranu, jištění či pohyb v těžko dostupném terénu.

Čtěte více
D program pro hašení lesních požárů

29. 8. 2019 12:51:20 491

V první polovině roku 2019 daroval Hasičský nadační fond Florián ve prospěch Městysu Divišov sadu pro hašení lesních požárů. Tzv. D program obsahuje celkem 5 ks hadic, dvě proudnice, rozdělovač a hadicové přechodky.

Čtěte více
Nové zdravotnické batohy pro jednotku

28. 3. 2019 12:46:29 324

V prvních měsících roku 2019 daroval Hasičský nadační fond Florián pro činnost divišovských dobrovolných hasičů dvojici zcela nových zdravotnických batohů bez výbavy. Jedná se o jeden černý a jeden modrý batoh v celkové ceníkové hodnotě 3836,- Kč.

Dar pro divišovské hasiče v roce 2018

1. 2. 2019 21:10:42 774

Hasičský nadační fond Florián v roce 2018 poprvé použil nashromážděné prostředky pro zakoupení materiálního vybavení pro činnost Jednotky sboru dobrovolných hasičů Divišov. V závěr kalendářního roku byly prostředky předány do užívání hasičům a formou darovací smlouvy byly prostředky předány do majetku Městyse Divišov.