Činnost JSDH Divišov

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

21. 10. 2021 09:42:15 458

Ve čtvrtek 21. října letošního roku zasáhla Českou republiku silná vichřice. Poryvy větru se nevyhnuly ani Divišovu a okolí. Divišovská hasičská jednotka byla v této souvislosti během dne vyslána k pětici událostí. V rámci technické pomoci hasiči likvidovali na Divišovsku pět popadaných stromů. Při zásazích nebyl nikdo zraněn.

Střet kamiónu s osobním vozem na dálnici D1

24. 9. 2021 16:00:00 534

ŠTERNOV: Cestou od zásahu v Českém Šternberku v pátek 24. září byli divišovští hasiči požádáni o pomoc u další události. Na dálnici D1 došlo ke srážce několika vozidel, a to přímo na úrovni Exitu 41. Z Českého Šternberka jednotka pro spěchala zpět na kopec k ohlášené mimořádné události.

Další zásah hasičů v Českém Šternberku

24. 9. 2021 08:15:00 598

ČESKÝ ŠTERNBERK: V pátek 24.září večer byla divišovská hasičská jednotka požádána o technickou pomoc u osobního automobilu v Českém Šternberku. Na místo vyjela z Divišova zásahová cisterna, z Uhlířských Janovic byla povolána další profesionální jednotka.

Čtěte více
Jednotky zasahovaly na náměstí v Divišově

15. 9. 2021 03:00:00 623

DIVIŠOV: V úterý 14.9. v podvečer byl divišovské hasičské jednotce vyhlášen poplach. Na tísňovou linku byl ohlášen požár v budově na náměstí v Divišově. Na místo vyjela cisterna s družstvem z Divišova a dvě další profesionální jednotky.

Čtěte více
Divišovští hasiči uctili památku mrtvých kolegů

19. 9. 2021 22:27:33 776

V neděli 19.září 2021 se členové divišovské hasičské jednotky sešli na zbrojnici, aby se přidali k tisícům dalších hasičů v zemi a uctili památku dvou dobrovolných hasičů, kteří zemřeli ve středu 15.září 2021 při zásahu v Koryčanech na Kroměřížsku.

Divišovský hasič oceněn za zásah na jezu v Českém Šternberku

10. 9. 2021 08:11:07 1777

Ve čtvrtek 9. září proběhlo v Praze slavnostní ocenění osob, které se aktivně podílely na záchraně tonoucích na jezu v Českém Šternberku v červenci letošního roku. Mezi oceněnými byl také hasič Ondřej Bandík, člen jednotky sboru dobrovolných hasičů v Divišově, který na místě zasahoval se svými kolegy.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

14. 7. 2021 13:48:04 815

ČESKÝ ŠTERNBERK: V úterý 13. července před půl dvanáctou hodinou dopoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem středočeských hasičů o pomoc u vodáckého neštěstí na jezu v Českém Šternberku. Po rychlém zásahu, s využitím speciálního vybavení, se podařilo postupně zachránit tři lidi z rozbouřené vody.

Čtěte více
Náročná záchrana muže po pádu ze skály

6. 7. 2021 18:42:35 908

ČESKÝ ŠTERNBERK: Poslední večer čtyřdenního prodlouženého víkendu byla v úterý 6.7.2021 v podvečer požádána divišovská hasičská jednotka o pomoc při ohlášeném pádu člověka ze skály v lokalitě pod hradem Český Šternberk. K mimořádné události vyjela z Divišova cisterna i dopravní automobil.

Čtěte více
Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

30. 6. 2021 18:30:08 669

ČESKÝ ŠTERNBERK: Ve středu 30. června se Divišovsko probouzelo do rána po nočních bouřích. Jak už to bývá, objevují se v ranních hodinách škody, které noční živly způsobily. Proto byla jednotka po deváté hodině požádána operačním střediskem o zásahu u ohlášeného prasklého stromu v Českém Šternberku.

Divišovská pomoc doručena na Moravu

29. 6. 2021 18:12:43 649

HODONÍN: V úterý 29.6.2021 dopravili divišovští hasiči humanitární pomoc jihomoravským obcím postiženým tornádem ze sbírky občanů v Divišově do centrálního skladu pomoci v Hodoníně. O den dříve byl náklad naložen do hasičského automobilu.