Činnost JSDH Divišov

Automobil po nehodě na náledí sám přivolal záchranné složky

22. 1. 2021 15:41:46 704

ČESKÝ ŠTERNBERK: Ve čtvrtek 21.1.2021 byla krátce před devátou hodinou ranní divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při ohlášené dopravní nehodě na silnici v lesním úseku nad Českým Šternberkem. Hasiči vyjeli s cisternou na místo, aniž tušili, jak časově náročný zásah mají před sebou.

Čtěte více
Jednotka vyjížděla k ohlášenému požáru elektromobilu

8. 12. 2020 13:51:16 869

ŠTERNOV: V úterý dopoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem hasičů o pomoc u nahlášeného požáru elektromobilu na dálnici D1 u Šternova. Na místo vyjela zásahová cisterna s družstvem. Z Vlašimi byla také vyslána profesionální jednotka.

Čtěte více
Z tábora YMCA nebylo možno po vichřici odjet

6. 12. 2020 18:33:36 620

SOBĚŠÍN: V neděli 6.prosince odpoledne byla divišovská hasičská jednotka vyslána krajským operačním střediskem na pomoc na příjezdovou komunikaci k táboru YMCA pod Soběšínem. Z rekreačního areálu nebylo možno vozidly odjet, neboť několik popadaných stromů zcela zablokoval o jedinou příjezdovou komunikaci.

Padlý strom zastavil provoz mezi Radonicemi a Zdebuzevsí

6. 12. 2020 17:09:03 782

ZDEBUZEVES: V neděli 6. prosince 2020 po poledni byla divišovská hasičská jednotka krajským operačním střediskem hasičů požádána o pomoc s likvidací ohlášeného padlého stromu na komunikaci mezi obcemi Radonice a Zdebuzeves. Na místo vyjela po půl druhé odpoledne z Divišova zásahová cisterna s družstvem.

Čtěte více
Velké množství jednotek spěchalo k požáru v Jemništi

5. 12. 2020 17:44:18 766

JEMNIŠTĚ: Těsně před zahájením pravidelné schůzky divišovské hasičské jednotky v pátek 4. prosince večer byl hasičům v širokém okolí vyhlášen poplach. Krajské operační středisko vyslalo dostupné jednotky na pomoc s likvidací ohlášeného požáru dílny pro zpracování dřeva v Jemništi. Z Divišova vyjelo k události hasičské družstvo se zásahovou cisternou. Druhá skupina hasičů zůstala v záloze v Divišově pro případ potřeby.

Čtěte více
První sníh předznamenal požár domku u Libže

4. 12. 2020 17:05:57 705

LIBEŽ: V noci na pátek 3. prosince byl divišovské hasičské jednotce vyhlášen poplach. Operační středisko středočeských hasičů požádalo o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru domu v katastru obce Libež. Na místo vyrazila zásahová cisterna Liaz s družstvem.

Čtěte více
Divišovští hasiči pomáhali ve Středočeském kraji

19. 10. 2020 11:06:52 749

O pomoc při distribuci ochranných pomůcek v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19 byla v říjnu požádána divišovská hasičská jednotka. Žádost o převoz potřebného vybavení byla směřována z odboru ochrany obyvatel profesionálního hasičského sboru ve Středočeském kraji na obecní dobrovolnou jednotku.

Čtěte více
První říjnový víkend a čtyři výjezdy jednotky

5. 10. 2020 15:03:28 744

Od pátku druhého do neděle čtvrtého října byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem hasičů o pomoc u čtyř mimořádných událostí. Ve třech případech hasiči vyjížděli k ohlášeným požárům ve čtvrtém se jednalo o technickou pomoc po úniku nebezpečných látek na dálnici.

Čtěte více
Pomoc v pečovatelském domě v Divišově

29. 8. 2020 09:13:53 747

DIVIŠOV: V sobotu 29.září 2020 odpoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem o pomoc k události, kterou hasiči přijali na tísňové lince. Jednalo se o výjezd na záchranu osob do domu s pečovatelskou službou v Divišově.